O inwestycji

Zamiłowanie do budownictwa w nowoczesnym i eleganckim stylu przełożyło się na powstanie osiedla GreenPlace Łagiewnicka w Zgierzu. Dokładne zaplanowanie całej inwestycji pod kątem ułatwienia codziennego życia mieszkańców było dla nas priorytetem. Z tego powodu zadbaliśmy o przyjazną infrastrukturę, bezpieczeństwo i funkcjonalność osiedla. Dowiedz się więcej na temat inwestycji i co możesz zyskać decydując się na życie w GreenPlace Łagiewnicka!

green place łagiewnicka

Sprawdź jak prezentuję się inwestycja Green Place Łagiewnicka

green place łagiewnicka

Poznaj nasze wspaniałe osiedle

Osiedle składa się z 2 rzędów domów dwulokalowych (jeden jest jednolokalowy) w sumie z 9 domów. Domy są usytuowane na działce o powierzchni 2450 m2 ze zjazdem z ulicy Łagiewnickiej. Działka ma 70m głębokości i 34m szerokości i kształt równoległoboku. Działka przedzielona jest w środku wyspą ze starodrzewem składającym się z kilku drzew, miejscem składowania odpadów (z miejscem na każdy rodzaj odpadu), parkingami i niezależnymi drogami dla rzędu wschodniego i zachodniego. Dojazd stanowi wydzielona droga od południa działki. Wejścia do mieszkań odbywają się od wspólnego skweru między rzędami, zaś po przeciwnej stronie domów do granic działki są zaplanowane ogrody wydzielone niskim ogrodzeniem. Obszar starodrzewa może zostać zaadoptowany na miejsce do spotkań. Miejsca parkingowe zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie do domów zapewniając dużą ergonomię. Duża odległość między rzędami oddzielonymi drogami, parkingami i drzewami zapewnia prywatność i swobodę, natomiast wydzielone ogródki dają możliwość spędzania czasu na powietrzu.

Osiedle jest ogrodzone, ze wspólną bramą otwieraną zdalnie, utwardzenia są oświetlone podobnie jak elewacje. Z uwagi na zapisy prawa miejscowego i kierunki rozwoju, nawierzchnie parkingów i dróg zaprojektowano z krat trawnikowych umożliwiających wchłanianie wód opadowych, a także zwiększając powierzchnię biologicznie czynną działki co ma znaczenie nie tylko w kontekście środowiska ale i wysokości podatków. Nie bez znaczenia pod kątem wpływu na środowisko ma też zastosowane ogrzewanie bezemisyjne oparte na pompach ciepła, które można połączyć w przyszłości z instalacją paneli fotowoltaicznych dzięki zaprojektowanym do tego celu dachom płaskim. Osiedle posiada infrastrukturę techniczną włączoną do miasta na którą składają się – sieć wody i kanalizacji, przyłącza wody i kanalizacji oraz energii elektrycznej i kanalizację teletechniczną na potrzeby internetu kablowego. Teren jest ukształtowany w taki sposób aby uniknąć wszelkich uskoków na dojściach do domów i ogrodów. Ogródki skrajnych mieszkań są największe i posiadają dodatkowo furtki umożliwiające wykorzystanie przestrzeni między granicami działki a budynkami.

green place łagiewnicka

Bezpieczne dla rodzin z dziećmi osiedle zamknięte Green Place Łagiewnicka

Dobra komunikacja z miastem w zielonej i cichej okolicy

Duże odległości między budynkami, przestrzeń, dużo światła w pomieszczeniach

Efektywna konstrukcja, ogrzewanie i źródło ciepła

Obiekt przyjazny środowisku, nie emitujący CO2, drzewa i powierzchnia zielona wchłaniająca wody opadowe

Przystosowany do fotowoltaiki, po zamontowaniu której staje się bezkonkurencyjny pod względem ekonomiczności

green place łagiewnicka

Najważniejsze cechy budynków

Wszystkie domy mają powierzchnię między 85 a 90m2 powierzchni mieszkalnej, dodatkowo budynki od strony zachodniej czyli od ulicy Łagiewnickiej, posiadają pojedyncze garaże z bramami elektrycznie sterowanymi zamiast pomieszczenia w rzędzie od wschodu. Na parterze zaprojektowano niewielki hall i korytarz z wejściem do toalety dla gości zakończony otwartą kuchnio- jadalnią i salonem z ogromnym oknem na ogród dający poczucie przestrzeni i bliskości z naturą. Z salonu na piętro prowadzą schody zabiegowe, gdzie znajdują się 3 sypialnie (dwie mniejsze dla dzieci i jedna większa dla rodziców). Główna sypialnia skierowana jest na wschód i posiada balkon, małe sypialnie skierowane są na zachód łącząc funkcję pokoi dziennych. W rzędzie od strony ulicy Łagiewnickiej małe sypialnie mają drugi balkon. Na piętrze dodatkowo znajduje się duża łazienka i pomieszczenie pomocnicze na przykład garderoba.

Kompaktowe domy dwukondygnacyjne z przestronnym salonem z kuchnią połączone z ogrodem wielkim oknem zaprojektowane są z myślą o rodzinie z dziećmi w związku z czym przewidziano 2 sypialnie dla dzieci, dużą sypialnię rodziców z balkonem i dwie łazienki. Domy zapewniają komfort cieplny dzięki przemyślanej konstrukcji zaczynając od płyty fundamentowej odizolowanej styrodurem i styropianem, poprzez dobrze ocieplone ściany i stropy akumulujące ciepło, ciepły dach – 30cm wełny, duże przeszklenia, przyjazne alergikom i efektywne ogrzewanie podłogowe które dodatkowo zaoszczędzi miejsce w mieszkaniu, na nowoczesnej pompie ciepła renomowanej firmy kończąc. Dodatkowo budynki zaprojektowane są z myślą o możliwości montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu przez lokatorów  przez co rachunki za ogrzewanie mogą być znacząco niższe. Zastosowano renomowanej firmy drzwi, okna oraz bramę, a także przygotowano okablowanie pod alarm

green place łagiewnicka

Harmonogram

Połowa lutego 2022
Stan surowy zakończony
kwiecień 2022
Stan surowy zamknięty
Wrzesień-Listopad 2022
Stan deweloperski
Grudzień 2022
Pozwolenie na użytkowanie